A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Маморницька Вама гімназія Острицької сільської ради Чернівецького району Чернівецької області

План виховної роботи

 

 

 

Затверджено:

Директор Маморницької Вама гімназії:

І.І.Танасой

 

 

План

  виховної роботи

на 2023 – 2024 н.р.

 

 

 

Вступ

В Україні, як і в інших країнах світу склалася система виховання, в якій втілилася самобутність народу. Нині під впливом національно-виховних традицій народу поступово відроджується національна система виховання, функціонування якої відповідає таким реаліям сьогодення, як перехід України на ринкову економіку, відродження в усіх сферах життя українського суспільства і процес розбудови незалежної держави.

План виховної роботи розроблений відповідно до інформаційних матеріалів Міністерства освіти і науки  України про деякі питання організації виховного процесу у 2021/2022н.р. щодо формування в дітей та учнівської молоді ціннісних життєвих навичок та про створення безпечного освітнього середовища в закладі освіти, попередження і протидії булінгу (цькуванню) (листи МОН України від 20.07.2020 № 1/9-385, від 14.08.2020 №1/9-436), орієнтовного плану орієнтовного переліку місячників, декад, тижнів в організації виховної роботи в закладі освіти.

Концепція громадянського виховання, Концепція національного виховання, закон України «Про загальну середню освіту», Національна доктрина освіти у двадцять першому столітті головною метою виховання на сучасному етапі бачить передачу молодому поколінню соціального досвіду, багатства духовної культури народу, його національної ментальності, своєрідності світогляду, і на цій основі формування особистіcних рис громадянина України, які включають в себе національну самосвідомість, розвинену духовність, моральну, художньо-естетичну, екологічну, правову, трудову і фізичну культуру, розвиток здібностей і талантів.

Головна мета школи - формування і розвиток високоінтелектуальної, свідомої особистості з громадянською позицією, готовою до конкурентного вибору свого місця в житті.

Над реалізацією цих завдань працюватиме педагогічний колектив протягом навчального року. Виконуючи ці завдання педагоги використовуватимуть різноманітні форми і методи роботи: екскурсії, конкурси, турніри і т. д. Відповідно до реалізації проблемної теми «Виховання  в учнів поваги до держави, її законів, до праці і людей» основними завданнями

роботи у 2023-2024 н. р. є:

  • виховання громадянина України;
  • формування особистості учня, його наукового світогляду, його здібностей, обдарувань;
  • виконання вимог Державного стандарту освіти, підготовку учнів до подальшої освіти і трудової діяльності;
  • виховання в учнів поваги до Конституції, державних символів, почуття власної гідності, свідомого ставлення до обов'язків, прав і свобод людини і громадянина, відповідальності перед законом за свої дії;
  • реалізацію права учнів на вільне формування політичних і світоглядних переконань;

-   виховання шанобливого ставлення до родини, поваги до народних традицій, звичаїв, рідної мови, національних цінностей українського народу та інших народів і націй;

-   виховання свідомого ставлення до свого здоров'я та здоров'я інших громадян як найвищої соціальної цінності, формування засаді здорового способу життя, збереження і зміцнення фізичного і психічного здоров'я учнів;

-   впровадження проектної системи виховної роботи в організації життєдіяльності учнів у школі.

 

АНАЛІЗ

виховної роботи за 2022-2023 н.р.

       Виховна діяльність школи здійснювалась згідно річного плану роботи школи, плану роботи педагога-організатора, плану ради учнівського самоврядування, виховного плану класних керівників.

 Всі проведені заходи були спрямовані на реалізацію виховної проблеми школи «Виховання в учнів поваги до держави, її законів, до праці і людей», а також на розвиток індивідуальних здібностей і талантів ,забезпечення умов для реалізації їх навчального потенціалу, та розвиток особистості шляхом цілісно-зорієнтованого виховання учнів.

 Протягом  І семестру 2022-2023 н.р. були проведені такі загальношкільні заходи та свята: свято «Першого дзвоника», свято присвячене Дню працівника освіти, конкурс - виставка «Барви золотої осені», конкурс малюнків «Галерея мистецтв» на тему «Дитинства – чисте джерело», конкурс – виставка «Новорічна композиція», конкурси малюнків, стінгазет, творів на різні теми, тематичні лінійки, дні правових знань, дні відкритих дверей для батьків, місячник та тиждень правових знань, акція милосердя «На зустріч мрії», новорічні та різдвяні ранки та святковий концерт, вечорниці.

Була проведена волонтерська робота. Для вчителів – пенсіонерів, з допомоги теперішніх вчителів та учнів школи, були створені подарунки до Дня працівника освіти та до свята Миколая.

Активно брали участь у Всеукраїнській акції «16 днів проти насильства» та у благодійній акції "Милосердя" .

Всі учні школи активно брали участь у загальношкільних заходах .

В школі працювала учнівська рада самоврядування. Головою учнівського самоврядування в школі - Танасой Марія - учениця 9 класу. На засіданнях (кожного місяця) обговорювались питання відвідування учнями навчальних занять, дисципліни, санітарного стану класних приміщень, організація та проведення загальношкільних конкурсів. На робочих лінійках звітували про проведену роботу .

Також, в цьому році продовжувала свою роботу Рада школи. Шкільна рада складається з представників від вчителів, від батьків та від учнів. Було заплановано та проведено 3 засідання шкільної ради у І семестрі на яких розглядалися важливі та актуальні проблеми у навчально-виховному процесі.

Багато учнів школи залучені до шкільних гуртків -. Керівники гуртків особливо стараються залучати до роботи в гуртках дітей з проблемних сімей, дітей із особливим характером. Обдаровані учні брали участь у шкільних конкурсах та конкурсах по ОТГ. Здобували призові місця.

З 25 вересня по  10 жовтня  в школі проходив І етап виставки - конкурсу "Галерея мистецтв" на тему «Дитинства - чисте джерело». Переможцем стала Демчучена Анна.

Були проведенні загальношкільні виховні заходи  «Перший дзвоник», «День працівника освіти», виставка - конкурс «Галерея мистецтв» на тему «Дитинства – чисте джерело», «Барви золотої осені», «Новорічна композиція», «розважальні вікторини, конкурси малюнків на різні теми, конкурси стіннівок, тематичні тижні, місячники, свято Нового Року «Чарівна подорож».

У виставки-конкурсу «Новорічна композиція» учні представили багато цікавих та творчих композицій, найкращі з яких ми направили на участь у районному та обласному етапах виставки – конкурсу «Новорічна композиція» у шістьох номінаціях: новорічний вінок, стилізована ялинка, новорічний подарунок, сюжетна композиція, новорічний букет та новорічна композиція. Всі направлені роботи були оцінені і здобули призові місця:

Протягом  ІІ семестру 2022-2023 н.р. були проведені такі загальношкільні заходи та свята: Заходи до Дня Соборності України та Пам'яті героїв бою під Крутами; Заходи до Дня Св. Валентина; Заходи до Міжнародного Дня рідної мови; Свято 8 березня «Рідна мамочко моя, привітаю тебе я!».

У звʼязку із вимушеним призупиненням навчально-виховного процесу, спричинене гострою респіраторною інфекцією COVID-19, були скасовані всі заплановані масові заходи із залученням учнів та вихованців школи від початку карантину і до кінця навчального року. Не дивлячись на це, в дистанційній формі проводились різні заходи до яких долучилась і наша школа, а саме:

  • Онлайн конкурс малюнків «Все буде добре». Учні нашої школи малювали чарівні веселки біля яких писали підбадьорюючі слова «Все буде добре», та ділилися в соціальних мережах цими посиланнями.
  •  Обласна акція «Писанка Challenge». Напередодні Великодня Департамент освіти і науки облдержадміністрації запустив обласну акцію «Писанка Challenge». До акції долучилися і наші учні разом із сотнями буковинців. За допомогою різних технік виконання тисячі писанок розквітли в оселях буковинців.
  • Обласна акція «Дефіле у вишиванці». Департамент освіти і науки Чернівецької ОДА ініціював проведення обласної акції «Дефіле у вишиванці», яка стала основою для масштабного буковинського Інтернет подіуму. До акції долучилися і наші учні.
  • Інформаційні посилання у соціальних мережах до Дня пам’яті та примирення (8 травня) та Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (9 травня).
  • Відео урок до Дня матері (10 травня) по створенню вітальної листівки своїми руками для своїх мам.
  • Інформаційні посилання на сайті школи до Дня пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу.
  • Он-лайн рекомендації для перегляду фільмів та мультфільмів «Уроки доброти».

 

 

Завдання на 2023-2024 навчальний рік

1.Сприяння набуттю дітьми патріотичного досвіду на основі готовності до участі в процесах державотворення, уміння визначати форми та способи своєї участі в життєдіяльності громадянського суспільства, спілкуватися з соціальними інститутами, органами влади, спроможності дотримуватись законів та захищати права людини, готовності взяти на себе відповідальність, здатності розв’язувати конфлікти відповідно до демократичних принципів.

2. Формування толерантного ставлення до інших народів, культур і традицій.

3. Посилення ролі сім’ї у вихованні дітей, зміцнення її взаємодії з закладом.

4. Розвиток учнівського самоврядування в закладі, використання нових форм реалізації виховного потенціалу дитячого та молодіжного руху

5. Збереження та покращення фізичного, психічного та соціального здоров’я особистості.

6. Попередження та локалізація негативних впливів факторів соціального середовища на особистість.

7. Формування досвіду гуманістичних відносин на основі засвоєння та реалізації в повсякденному житті етичних норм і гуманної моралі.

8. Психологізація як здатність враховувати у комплексі всі зовнішні й внутрішні впливи на дитину й одночасно творити духовно-творче розвивальне середовище, нейтралізуючи негативні з них та посилюючи позитивні.

9. Залучення дітей до розв'язання суспільно значущих і особистісних життєвих проблем, формувати досвід громадянської поведінки.

10. Розвиток творчого потенціалу всіх суб'єктів навчально-виховного процесу.

 

11. Життєтворчість як здатність забезпечити дитині можливість облаштувати власне життя, творити колективні та міжособистісні взаємини.

12. Педагогічна культура вчителів і вихователів, невід'ємними особливостями якої є людяність, інтелігентність, толерантність, розуміння, здатність до взаємодії.

13. Педагогічний захист й підтримка дітей у розв'язанні їхніх життєвих проблем та в індивідуальному саморозвитку, забезпечення їхньої особистісної недоторканності та безпеки.

14. Самореалізація людини в особистісній, професійній та соціальній сферах її життєдіяльності.

 

 

Перелік місячників, декад, тижнів

в організації виховної роботи в Маморницькій Вама гімназії

 

Вересень – місячник основ безпеки життєдіяльності, фізкультури та спорту.

  • Тиждень правил дорожнього руху.
  • Тиждень Ціннісне ставлення до особистості.

 

Жовтень – місячник військово-патріотичного виховання.

  • Декада історії та права. Ціннісне ставлення до держави і суспільства.

 

Листопад – місячник превентивного виховання.

16 днів проти насильства. Ціннісне ставлення до людей і свого роду.

 

Грудень – місячник патріотичного виховання.

  • Тиждень права.
  • Тиждень збереження історичної пам’яті про депортацію українців  у 1944-1951 роках. Ціннісне ставлення до себе, суспільства і держави.

 

Січень – місячник громадянського виховання.

  • Тиждень дитячої книги
  • Тиждень соборності.

 

Лютий – місячник морального виховання.  

  • Тиждень соціального педагога, психолога, логопеда. Ціннісне ставлення до культури та мистецтва.

 

Березень – місячник художньо-естетичного виховання.

  • Декада української мови та літератури. Шевченківські дні.
  • Тиждень іноземної філології. Ціннісне ставлення до мистецтва.

 

Квітень – місячник екологічного виховання.

  • Тиждень охоронця і захисника природи.
  • Тиждень безпеки життєдіяльності. Ціннісне ставлення до природи, суспільства і праці.

 

Травень – місячник родинного виховання.

  • Декада патріотичного виховання.
  • Тиждень правил дорожнього руху. Ціннісне ставлення до держави, суспільства, людей.

 

 

 

 

Організаційна робота

Заходи

  Термін виконання

Відповідальні

Класи

Організувати самоврядування в класах та по школі

  1.  
  2.  

до 14.09

Кл.кер.

1-9

Сформувати склад ради по профілактиці правопорушень, наркопосту та організувати їх роботу.

до 7.09

Кл.кер.

8-9

Організувати чергування учнів по школі.

до 01.09

Пед.орг.

6-9

Зібрати інформацію про зайнятість учнів у позаурочний час.

до 12.09

Практ.псих,. кл.кер., класов.

5-9

Оформити класні куточки по класах.

до 13.09

Кл.кер.,класов.

1-9

Провести громадський огляд умов життя та виховання учнів. Заповнити банк даних дітей пільгових категорій.

до 13.09

Кл.кер.,класов

 

1-9

Організувати роботу МО класних керівників та класоводів.

протягом року

ЗДНВР

 

3ясувати контингент учнів шкільного віку в мікрорайоні школи з метою виявлення учнів не охоплених навчанням.

до 01.09

Кл.кер.,класов.

 

Спланувати й організувати  роботу родинного всеобучу "Батьківська компетентність".

протягом року

ЗДНВР

 

Виявити дітей з девіантною поведінкою, поставити їх на внутрішкільний облік.

до 14.09

Практ.псих.

1-9

 Відновити та доповнити списки учнів, що потребують особливого контролю протягом року: дітей сиріт, напівсиріт, дітей під опікою, дітей з багатодітних сімей, чорнобильців, дітей, батьки яких є учасниками АТО.

до 14.09

Соц. пед

1-9

Скоординувати плани шкільної роботи з представниками  поліції у справах неповнолітніх.

вересень

ЗДНВР

 

Оформлення інформаційного стенду "На  допомогу класному керівнику"

до 07.09

Пед.орг.

 

Допомога органам  учнівського самоврядування у розвязанні організаційних питань, плануванні роботи.

Протягом року

Пед.орг.

 

Розробити структуру навчання учнівського активу, органів самоврядування.

до 07.09

Пед.орг.

 

Провести річний конкурс-огляд «Живи, книго!»

Протягом року

 Бібліотекар, пед.орг.

 

Провести предметні тижні в рамках предметних декад  з:

основ здоров"я, біології, географії, хімії, правознавства, історії, математики, рум. мови та літ-ри, української мови та літератури, фізики, іноземної мови .

 

Протягом року

МО

 

Підтримувати в належному стані куточок державної символіки України

протягороку

Пед.орг.

 

Поглиблювати вивчення історії українського державотворення, символів і атрибутів Конституції України.

протягом року

кл.кер.,вч.іст.

1-9

Проводити робочі зібрання щодо аналізу поведінки учнів.

протягом року

директор ЗДНВР

1-9

Створити загін волонтерів "Турбота"

протягом року

пед.-орг.

5-9

Проводити рейди екологічного патруля по школі ( озеленення, санітарний стан приміщень)

Кожної пʼятниці

учн. самоврядув ання

1-9

Розробити заходи по школі щодо протидії булінгу в учнівському середовищі.

 

Пед.орг.

 

 

 

ВЕРЕСЕНЬ

Місячник основ безпеки життєдіяльності, фізкультури та спорту

 

Мета місячника: пропагування здорового способу життя; проведення оздоровчо-профілактичної  роботи серед підлітків; формування усвідомлення учнями ролі фізичної досконалості у гармонійному розвиткові особистості .

Тематичний період: «Здоров’я  дітей  -  здоров’я   нації»

01.09  - День знань.

8 вересня - Міжнародний день грамотності (письменності)

6.09 - День фізичної культури і спорту.

27.09 - Всесвітній день туризму.

30.09. – Всеукраїнський день бібліотек

 

№ пп

Назва заходу

Дата

Відповідальні за проведення

Клас

Примітка

 

  ОСНОВНІ  ВИХОВНІ  ЗАХОДИ  ТА  ПІЗНАВАЛЬНА  ДІЯЛЬНІСТЬ

  1.  

День  Знань. Свято  Першого  дзвоника.

01.09

Адміністрація школи

1 – 9

 

  1.  

Проведення першого  уроку  на тему: для учнів 1- 9  класів «30років Україно»

01.09

Класоводи та Класні 
керівники

1 – 9

 

  1.  

Тиждень правил дорожнього руху «Моя вулиця»

І тиждень

Адміністрація

Кл.кер

1 – 9

 

  1.  

Організація роботи гуртків:

Протягом

вересня

Адміністрація, керівники гуртків

5 – 9

 

  1.  

Тиждень фізичної культури, туризму і спорту (за окремим планом)

ІІ тиждень

Класні керівники вч.физ.вих

класоводи

1-9

 

  1.  

Оголошення старту загально-шкільних  конкурсів  «Наш клас – це просто клас!»  та «Найкращий класний куточок».

06.09 -10.09

Учнівське самоврядування

 1-9

 

  1.  

Тиждень - Ціннісне ставлення до особистості.

ІІІ тиждень

 класні керівники

1-9

 

  1.  

Години спілкування:
«Формування культури поведінки вдома, в школі, в громадських місцях»Виявляти толерантність, ввічливість, повагу до оточуючих»(5-9 кл.)
"Ти на світі не один", "Коли я щасливий"(1- 4 класи)

13.09-17.09

Класні керівники та класоводи

1-9

 

  1.  

Виготовлення стіннівки на тему : «Ні агресії і насильству» ( 1-4 класи) «Кожна людина неповторна!» (5-9 класи)

17.09

Допомагають класні керівники, класоводи

 

 

  1.  

Тиждень учнівського самоврядування

ІV тиждень

Голова УС

1-9

 

  1.  

Участь у Всеукраїнському дні  бібліотек

30.09

Шкільний бібліотекар

1-9

 

  1.  

Акція «Сонях пам’яті» - пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України (Створення стилізованих соняхів та малюнки із соняшниками)

Вересень

Вчителі образотворчого мистецтва і трудового навчання

1-9

 

  1.  

Конкурс малюнків  «День миру»

21.09

Класоводи , класні керівники

1-9

 

  1.  

Змагання з футболу

вересень

 

5-9

 

  1.  

Підготовка до Дня вчителя.

Протягом мicяця

Всі

1-9

 

  1.  

Шкільний гуманітарний конкурс  на  тему  «Космічні фантазії».

до 24.09

Кл. керівники

5-9

 

 

 ПРАВОВЕ  ВИХОВАННЯ  ТА  ПРОФІЛАКТИЧНА  РОБОТА  З  УЧНЯМИ.  СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ  УЧНІВ

1.

Операція  «Турбота». Уточнення  та  упорядкування  списків  учнів  груп  ризику  та  дітей, що  потребують  особливої  педагогічної уваги.

До 17.09

Адміністрація Класні керівники

1 – 9

 

2.

Операція «Сімя». Складання 
актів  обстеження  житлово-побутових  умов   сімей категорійних дітей .

До 24.09

Класні  керівники
 

1 – 9

 

3.

Операція  «Підліток». Рейд-перевірка  умов  проживання 
учнів,  схильних  до  правопорушень,  складання  актів. 

До24.09

Адміністрація,

Соц.пед

1 – 9

 

4.

Створити   на  новий  навчальний  рік  шкільну  комісію  по  профілактиці  правопорушень  серед  неповнолітніх.(РПП) Спланувати її роботу.

До 27.09

 

 

 

5.

Засідання №1 Ради профілактики правопорушень «Залучення в роботі гуртків «важких дітей»»

До 10.09

 

1-9

 

6.

Організація  чергування  класів 
по  школі 

До 09.09

Учнівське самоврядування

6 – 9

 

7.

Проведення виховних годин «Про  необхідність 
дотримання учнями внутрішкільного  розпорядку».

01.09-

08.09

Класні керівники,

Учнівське самоврядування

1 – 9

 

9.

Залучення до участі в роботі гуртків, факультативів «важких дітей»

Вересень –  жовтень

Керівники гуртків

6-9

 

 

 СПОРТИВНО-МАСОВІ  ЗАХОДИ.  ЗАХОДИ  З  ОХОРОНИ  ЖИТТЯ  ТА  ЗДОРОВЯ  УЧНІВ

  1. 1.

Тиждень фізичної культури, туризму і спорту (за окремим планом)

2 тиждень

Класні керівники

1 – 9

 

  1.  

Олімпійський урок

Протягом 2 тижня

класоводи і кл. керівники

1-9

 

  1. 2.

Першість  школи  по  волейболу,  присвячена  Дню  фізкультури  і  спорту.

Вересень

Учителі фізкультури

Класні керівники

6 – 9

 

  1. 5.

Рейд  - перевірка  «  В здоровому тілі – здоровий дух».

1 раз у

місяць

Медсестра школи

1 – 9

 

 

 МЕТОДИЧНА  РОБОТА З  КЛАСНИМИ  КЕРІВНИКАМИ

  1.  

Узгодження  виховних  планів 
 класних  керівників.

до 10.09

 

 

 

  1.  

Визначення виховної проблеми класного керівника

До 12.09

Класні керівники, класоводи

 

 

  1.  

Складання графіку проведення виховної години

До 08.09

Класні керівники, класоводи

 

 

  1.  

Школа  молодого  класного  
керівника
Лекція «Система планування виховної роботи».

Обмін досвідом «Планування виховної роботи з класним колективом».

Практикум « Складання плану виховної роботи на І семестр».

16.09

 

 

 

  1.  

Засідання МО  класних  керівників:

  • про  результати  виховної  роботи  у  2020-20201 навчальному  році;
  • визначення  основних  напрямів  роботи  на  2021-2022 навчальний  рік;

 

 

 

01.09 – 10.09

 

 

 

 

 

  1.  

Внутрішкільний контроль : відвідування виховних годин. (графік відвідування).Аналіз виховного заходу

Кожного місяця

 

 

 

             

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ЖОВТЕНЬ

Місячник « Військово-патріотичного виховання»

 Мета місячника :Допомагати учням усвідомити себе як частину нації ; спонукати до самовдосконалення   громадянина – патріота , вироблення громадянського обов’язку , готовності стати на  захист Батьківщини, виховувати почуття господаря держави; вивчати минуле народу,  берегти свій дім , батьків , рід, народ , Батьківщину. 

Тематичний період:

«І тільки тим історія належить, хто за неї бореться й живе»

01.10  - Міжнародний день людей похилого віку

01.10 - Міжнародний день музики

04.10 – Всесвітній день тварин

04.10  - День працівників освіти

13.10  - День художника

14.10- День Українського козацтва і День захисника  України

24.10 - Міжнародний день ООН

 

 

№ п/п

З м і с т

Дата

Відповідальні

Клас

Примітка

 

 ОСНОВНІ  ВИХОВНІ  ЗАХОДИТА  ПІЗНАВАЛЬНА  ДІЯЛЬНІСТЬ

  1.  

Проведення виховних годин, присвячених Міжнародному дню людей похилого віку 

  • «Повага – ниточка, що з’єднує покоління»
  • „Милосердя й доброта, душі до раю поверта”.

 

 

01.10

 

Класні керівники

 

1-9 

 

  1.  

Акція, присвячена Міжнародному дню людей похилого віку «Людяність у нелюдяний час»

 

Жовтень

Учнівське самоврядування Класні керівники

 

5 – 9

 

  1.  

Тиждень юнацької та дитячої книги

І тиждень

Шкільний бібліотекар
Кл. керівники

1 – 8

 

  1.  

Рейд-перевірка «Культура зовнішнього вигляду школяра»

12.10

 

5 – 6

 

  1.  

Святкування дня працiвника освiти. Конкурс малюнків «Намалюй свою вчительку»; Конкурс стіннівок «Ми вчителів свої вітаєм»; «Учитель – мій наставник у житті»; вибори вчителів за номінаціями «Золоте серце», «Всевидяче око», «Друга мама», «Володар слова і пера», «Пані ніжність» та ін.(учні обирають анонімно)

До 07.10

Учнівське самоврядування, класні керівники, класоводи, педагог-організатор

1 – 9

 

  1.  

Декада: Ціннісне ставлення до держави і суспільства.

18.10.-23.10.

.

Класні керівники та класоводи

1-9

 

  1.  

Рейд «Перерва»

18.10

Адміністрація,

Учнівське самоврядування

1 – 9

 

  1.  

Спортивна гра
«Козацькі забави»

13.10

Класоводи

 

1 – 4

 

  1.  

спортивна гра «Козацькому роду нема переводу!»

13.10

Класні керівники

 

5 – 9

 

  1.  

Тематичні інформаційні перерви, бесіди, присвячені :

  • «День українського козацтва»
  • «Визволення України від німецько-фашистських загарбників»

13.10

28.10

.

Голова Учнівське самоврядування

7-9

 

 

Інформаційні бесіди «Сторінками життя українських письменників-ювілярів»

15.10

Вчителі української мови та літератури

8 – 9

 

  1.  

До  дня  українського козацтва провести по класах  усні журнали, бесіди, інтелектуальні  ігри, тематичні екскурсії

 

12.10

-

15.10

Класні керівники, бібліотекар.

 

5 – 9

 

  1.  

Виховні  години  «Тих днів у пам’яті не стерти і сьогодні»(до Дня визволення України від німецько-фашистських загарбників)

26.10 – 30.10

канікули

Класні керівники

5 – 9

 

  1.  

Організація виставок «Щедрий урожай», «Осіння фантазія»

18.10 -22.10

Вчитель трудового навчання,кл. кер.

1-9

 

  1.  

Скласти план роботи на канікулах

До 22.10

Класні керівники

1 – 9

 

  1.  

Проведення екскурсій та туристичних походів (згідно плану роботи школи на осінніх канікулах).

28.10

-  01.11

Класні керівники

5 – 9

 

 

  ПРАВОВЕ  ВИХОВАННЯ  ТА  ПРОФІЛАКТИЧНА  РОБОТА  З  УЧНЯМИ.
 СОЦІАЛЬНИЙ  ЗАХИСТ  УЧНІВ

  1.  

Профілактичні бесіди 
працівників  міліції з учнями схильними до 
правопорушень.

Постійно

РПП

1 - 9

 

  1.  

Рейд  „Урок”.Аналіз  стану 
відвідуванняучнями  шкільних занять.

Раз  у місяць

Адміністрація

Учнівське самоврядування

1 – 9

 

  1.  

Робота з неблагополучними сім'ями,дітей яких перебувають на шкільному обліку  

Протягом місяця

РПП

1 – 9

 

  1.  

Індивідуальна робота з важковиховуваними підлітками по створенню «Зони безпеки».

01.10 – 18.10

Класні керівники

 

7 – 8

 

  1.  

Відвідування дітей, позбавлених  батьківського 
піклування, дітей , схильних  до  правопорушень, з метою ознайомлення з їхніми  житлово-побутовими умовами.

 

18.10

-

22.10

 

Класні керівники

Класоводи

 

1 – 9

 

  СПОРТИВНО-МАСОВІ  ЗАХОДИ.  ЗАХОДИ  З  ОХОРОНИ  ЖИТТЯ  ТА  ЗДОРОВЯ  УЧНІВ

  1.  

Проведення інструктажів з техніки безпеки під час осінніх канікул

22.10

Класні керівники, класоводи

5 – 9

 

  1.  

Змагання з л/ кросу

15.10

Вч. физ. вих.

5 -9

 

  1.  

Змагання з настільного тенісу

До 25.10

 

5 -9

 

ІV.  ІНДИВІДУАЛЬНА  РОБОТА З  ОБДАРОВАНИМИ  ДІТЬМИ

  1.  

11 жовтня - День  художника. Виставка  учнівських  малюнків  «Моя батьківщина - Україна».

 

11.10

 

 

5 – 9

 

  1.  

Участь  учнів  у  шкільних 
предметних  олімпіадах.

Жовтень

Учителі -предметники

7 – 9

 

  1.  

Аналіз  зайнятості  учнів  у 
гуртках,  секціях.

21810 –

22.10

Адміністрація

1 – 9

 

  1.  

Залучити учнів до участі в олімпіадах,конкурсах,написання рефератів.

Протягом року

Класні керівники

5 -9

 

  1.  

Підготовка та проведення І етапу конкурсу по обр. Мистецтву «Галерея мистецтв»

жовтень

Кер. гуртка

Вч.обр.мист.

1-9

 

               

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ЛИСТОПАД

Місячник превентивного виховання

Мета місячника: Формування правової культури, прищеплення учням поваги до прав і свобод людини ,   забезпечення знання і виконання учнями Законів України .

 Тематичний період«Я і закон»

09.11 – День української писемності та мови

16.11 – Міжнародний день толерантності

21.11 – День Гідності та Свободи

27.11 – День пам′яті жертв голодомору та політичних репресій

 

№ пп

З м і с т

Дата

Відповідальні

Клас

Примітка

 

І.  ОСНОВНІ  ВИХОВНІ  ЗАХОДИ ТА  ПІЗНАВАЛЬНА  ДІЯЛЬНІСТЬ

  1.  

Тематичні інформаційні перерви:

«Не цурайтесь, люди, мови,

Не цурайтесь роду.
Як зачахне
 рідне слово,
Не буде народу
».

 

09.11

Голова Учнівське самоврядування

 

5 - 9

 

  1.  

Тиждень превентивного виховання (за окремим планом)

І тиждень


Класні керівники

1 – 9

 

  1.  

Виступ  класних агітбригад, присвячений Дню молоді на тему: «Молодь обирає здоровий спосіб життя»

 02.11

Класні керівники

7 – 9

 

  1.  

Організація та оформлення  виставки  в шкільній бібліотеці «Безпека нашого життя»

10.11

Бібліотекар

1 – 9

 

  1.  

Тиждень БЖД ( за окремим планом)

ІІ тиждень

Кл. керівники

1 -9

 

  1.  

16 днів проти насильства.

ІІІ тиждень

Кл. керівники класоводи

1 -9

 

  1.  

Засідання ІІ РПП   (Листопад )     

Тема: Соціальна адаптація важковиховуваних підлітків 

08.11 -12.11

Рада ПП

 

 

 

  1.  

Індивідуальна робота з учнями та сім’ями, які потребують особливої уваги(Проводити обговорення телепередач, статей на патріотичну тематику)

 

12.11

Класні керівники

Класоводи

1 - 9

 

  1.  

Оформити інформаційні куточки для школярів  „Мої права”.

08.11 -10.11

Класні керівники

Класоводи

1 - 9

 

  1.  

Залучати важковиховуючих дітей до активної участі в громадському житті класу, школи.

09.11-20.11

Класні керівники

Класоводи

1 - 9

 

  1.  

До Всесвітнього дня прав дитини «Світова книга прав дитини»( за статтями Конвенції прав дитини).

18.11

Класні керівники

класоводи

1 - 9

 

  1.  

Ознайомити школярів з номерами телефонів довіри в районі.

17.11

Класні керівники

класоводи

1 - 9

 

  1.  

Ціннісне ставлення до людей і свого роду.

ІV тиждень

 

5 - 9

 

  1.  

21.11 День Гідності та Свободи

22.11

Вчитель історії

5-9

 

  1.  

Тематичні лінійки до Дня пам’яті жертв голодомору:

«Історію переписати не можна»(До дня пам’яті жертв голодомору та політичних репресій)

26.11

Вчитель iсторiï

 

 

5 – 7

 

  1.  

 Акція «Пам’ять героям». жертвам голодомору 1932 – 1933 років.

 22.11 – 26.11

Класні керівники  УС

5 – 9

 

  1.  

Зустрічі  з  учасниками АТО

20.11 – 22.11

 

5 – 9

 

  1.  

Провести єдиний урок миру «За мир у всьому світі – це значить за життя», присвячений  Дню Свободи (22.11).

22.11

Класні керівники

1 – 9

 

  1.  

Віртуальна мандрівка «Хай квітне щаслива моя Україна! Найкраща, безцінна  і  рідна  земля!»

23.11

 

5

 

ПРАВОВЕ  ВИХОВАННЯ  ТА  ПРОФІЛАКТИЧНА  РОБОТА  З  УЧНЯМИ 
СОЦІАЛЬНИЙ  ЗАХИСТ  УЧНІВ

  1.  

Аналіз  стану  відвідування  школи  учнями,  схильними  до  правопорушень.

Щотижня

 

Адміністрація

Класні керівники

1 - 9

 

  1.  

Операція «Турбота». Рейд-перевірка  умов  проживання  учнів  із  не благонадійних  сімей, дітей позбавлених батьківської опіки. 

Протягом місяця

Адміністрація  та

БК  школи

Класні керівники.

1 – 9

 

  1.  

Засідання ІІ Ради  профілактики (Ради школи)«Тема: Соціальна адаптація важковиховуваних підлітків (доповідь)   ».

09.11 до 12.11

Рада  профілактики Адміністрація

 

 

  1.  

Проведення  індивідуальних  бесід  із  учнями, які  схильні  до  правопорушень. Анкетування.  Діагностика даної категорії учнів.

 Постійно

Соц. пед
Класні керівники

1 – 9

 

  1.  

У шкільній бібліотеці 
оформити постійно діючу виставку «Вивчаємо свої права та 
обов’язки».

Постійно

бібліотекар

 

 

  1.  

Провести просвітницько–профілактичні заходи із школярами по попередженню шкідливих звичок
(за окремим планом ).

Вересень - листопад

Кл. керівники

5 - 9

 

 

СПОРТИВНО-МАСОВІ  ЗАХОДИ  З  ОХОРОНИ  ЖИТТЯ  ТА  ЗДОРОВ’Я 
УЧНІВ

  1.  

До  Всесвітнього дня прав дітей організувати і провести:

  • Першість  школи  по підтягуванню
  • Дружні  спортивні  зустрічі  між  класами.

 

15-19.11

Класні керівники

 Класоводи

 

1-9    

 

  1.  

Молодіжна акція «Моє здоров’я – найвища цінність»

8-10.11

Класні керівники

7 - 9

 

  1.  

Спільно з соціальною службою для молоді та дитячим гінекологом  провести профілактичні бесіди та перегляди і обговорення тематичних фільмів  із старшокласницями «Відверта розмова про…»

 09.11

 Класні керівники

8 – 9

 

  1.  

Конкурс  учнівських карикатур «Шкідливі 
звички  та їхні наслідки»

10.11

Класні керівники

Вч.обр.мист

1 - 9

 

  1.  

Інформаційна година «Зроби свій вибір на користь здоров'я».

17.11

Кл. керівники

3- 9

 

               

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ГРУДЕНЬ

Місячник патріотичного виховання

 

Мета:Допомагати учням усвідомити себе як частину нації ; спонукати до самовдосконалення   громадянина – патріота. Виховувати почуття господаря держави; вивчати минуле народу,  берегти свій дім , батьків , рід, народ , Батьківщину. 

Тематичний період:«Патріотизм – серцевина людини, основа її активної позиції»

01.12 – Всесвітній день толерарантного ставлення до людей, які живуть з ВІЛ СНІДом

03.12 Всесвітній День інвалідів

06.12 – День Збройних Сил України

10.12 – Міжнародний день прав людини

№пп

З м і с т

Дата

Відповідальні

Клас

Примітка

 

І.  ОСНОВНІ  ВИХОВНІ  ЗАХОДИ ТА  ПІЗНАВАЛЬНА  ДІЯЛЬНІСТЬ

  1.  

Виховні години на тему: «СНІДу – ні!», присвячені Міжнародному дню боротьби зі СНІДом.

01.12

Кл. керівники

5 -9

 

  1.  

Інформаційно-мотиваційний тренінг «Наркотикам  -  ні!»

 01.12

03.12

Кл. керівники

Медична сестра

6-9

 

  1.  

Виставка плакатів та малюнків на тему «СНІД мусимо зупинити!»

01.12

Учнівське самоврядування

7 -9

 

  1.  

Тиждень права
( за окремим планом)

І тиждень

Кл. керівники

1 – 9

 

  1.  

Провести години спілкування, ігри, вікторини направлені на з’ясування суті понять “права людини” і “свободи людини”, механізмів захисту прав людини, аналізу правових ситуацій, висловлювання відомих людей:

- “Ти – людина, громадянин, значить, маєш права”;

- “Людина і закон”;

- “Права дитини. Сучасна ситуація в Україні”;

- “Я маю право…”;

- “Основні права, свободи і обов’язки громадян України”

- «Закон обов’язковий для всіх»

-  «Декларація прав дитини та Конвенція ООН про права дитини» (1-9 кл)

03.12

 

 

Класні керівники, класоводи

Вчитель правознавства

 

 

1-9

 

  1.  

Організація та оформлення  виставки  в шкільній бібліотеці «Вивчаємо свої права та обов’язки»

06-10.12-

Бібліотекар

1 – 9

 

  1.  

Проведення уроку, години спілкування, ігри, вікторини на тему «Вiдповiдальнiсть починається з мене»

До 03.12

Кл. керівники, класоводи

1 -9

 

  1.  

Перегляд фільмів:

«Конвенція про права дитини» - фільм для учнів 1 – 4 класів.

«Права людини» 8-9 кл.

06-9 .12

 

 

1-9

 

  1.  

Спортивно-розважальний конкурс до Дня Збройних сил України «Ми вам довіримо Батьківщину»(06.12)

06.12

Класні керівники

6 - 9

 

  1.  

«Андріївські вечорниці»

13.12

 

1 - 9

 

  1.  

Тиждень: «Ціннісне ставлення до себе, суспільства і держави».

ІІІ тиждень

Кл. керівники / класоводи

1 - 9

 

  1.  

Участь в конкурсі новорічно – різдвяних композицій

До 17/12

Кл. керівники / класоводи

 

1 - 9

 

  1.  

Проведення інструктажів та інструкцій

постійно

Кл. керівники / класоводи

1 - 9

 

  1.  

Участь у святі до дня Св. Миколая для дітей пільгових категорій .

До 17.12

Кл. керівники / класоводи

1 - 9

 

  1.  

Операція «До дня Миколая»

грудень

Кл. керівники / класоводи

1 - 9

 

  1.  

Тиждень вигаданих Новорічних казок

ІV тиждень

Кл. керівники / класоводи

1 - 9

 

  1.  

Обласний конкурс учнівської молоді «Новорічна композиція»

До 24.12

Кл. керівники / класоводи

 

1 - 9

 

  1.  

Відкриття майстерні Діда Мороза колективна творча справа «Новорічний дарунок ялинці».

13.12 -17.12

Кл. керівники / класоводи

1 - 9

 

  1.  

Виставка учнівської творчості «Зимовий вернісаж»

14.12 – 24.12

Кл. керівники / класоводи

1 - 9

 

  1.  

Рейд  по класах «Живи, книго!»,підвести підсумки першого туру конкурсу-огляду.

 

Грудень

Шкільний бібліотекар

Учнівське самоврядування

 

1 – 9

 

  1.  

 Організація та проведення новорічно-різдвяних свят для учнів школи(по класам,у звʼязку з епідемічною ситуацією):

  • 1 – 4 класи
  • 5 -9 класи

За окремим графіком

 

БК школи Адміністрація

Учнівське самоврядування

 

 

1 – 9

 

  1.  

Підведення підсумків за 1 семестр»

24.12

Адміністрація

УС ,

1 - 9

 

ПРАВОВЕ  ВИХОВАННЯ  ТА  ПРОФІЛАКТИЧНА  РОБОТА  З  УЧНЯМИ.  СОЦІАЛЬНИЙ  ЗАХИСТ  УЧНІВ

  1.  

Операція «Підліток». Рейд-перевірка умов проживання учнів, 
схильних  до  правопорушень.

 

Грудень

Класні керівники

1 – 9

 

  1.  

Засідання  Ради  профілактики .

Кожного місяця

Голова ради профілактики

 

 

  1.  

 Поновлення бази даних  педагогічно занедбаних дітей.

Грудень

Кл. керівники / класоводи

1 - 9

 

СПОРТИВНО - МАСОВІ  ЗАХОДИ  З  ОХОРОНИ  ЖИТТЯ  ТА  ЗДОРОВ’Я  УЧНІВ

  1.  

Конкурсна ігрова програма «Нумо, хлопці»

06.12

 

7 - 9

 

  1.  

Проведення виховних годин, бесід інструктажів ( під час зимових канікул)

21.12  – 24.12

Класні керівники

1 - 9

 

 

ІV.  ІНДИВІДУАЛЬНА  РОБОТА З  ОБДАРОВАНИМИ  ДІТЬМИ

  1.  

Виставка малюнків, витинанок , аплікацій  «Зимові візерунки».

07.12 – 13.12

Кл. керівники / класоводи

1 - 9

 

  1.  

Конкурс  новорічних  вітальних 
листівок

До 24.12

Кл. керівники / класоводи

1 - 9

 

  1.  

Вернісаж - ярмарок  новорічних 
композицій  «Замість  ялинки  - зимовий  букет».

До 24.12

Кл. керівники / класоводи

1 - 9

 

  1.  

Участь  учнів  школи  у  новорічній  акції  «Збережемо  ялинку».

 Грудень

Кл.керівники / класоводи

1 - 9

 

 

Участь учнів школи в у етапах Всеукраїнської  туристсько-краєзнавчої експедиції  «Моя Батьківщина – Україна».

Вересень-грудень

Кл.керівники / класоводи

1 - 9

 

РОБОТА  З  БАТЬКІВСЬКИМ  КОМІТЕТОМ  ШКОЛИ,  БАТЬКІВСЬКОЮ  ГРОМАДСЬКІСТЮ

1.

Засідання  батьківського  комітету  школи «Провести сумісні засідання батьківського комітету, педагогічної ради, де розглянути питання про стан самоврядування у школі і покращення дисципліни, відвідування і навчання учнів за І семестр 2021-2022 н.р.

Винести питання про оцінку за поведінку учням з метою покращення відповідальності за вчинки.

 

 

До 24.12

 

Адміністрація

БК школи

 

 

2.

Заняття  батьківського  лекторію.

Тема: Роль сім’ї у превентивному вихованні учнів.

До 17.12

Адміністрація

БК школи

Кл. керівники

 

 

3.

Провести класні батьківські збори , на яких ознайомити батьків із досягненнями учнів у 1 семестрі та  обговорити план роботи із учнями класу на зимові канікули.

 

грудень

 

Класні керівники

 

1 – 9

 

4.

Провести малу педраду, на якій заслухати учнів та їхніх батьків з питань успішності та дисципліни .

 

До 24.12

 

Адміністрація

 

5 – 9

 

5.

День відкритих  дверей для батьків (враховуючи епідемічну ситуацію)

 

24.12

Адміністрація Педколектив  

БК школи

 

1 – 9

 

 

VІІ.  МЕТОДИЧНА  РОБОТА З  КЛАСНИМИ  КЕРІВНИКАМИ

1.

Школа кл. керівника:

Практичні поради соціального педагога «Вивчення структури міжособистісних взаємин у класі».
Робота в шкільному методичному кабінеті «Ознайомлення з науково-методичною літературою». 

 

Грудень

 

 

 

2.

Нарада класних керівників :

  • Про організацію новорічних свят враховуючи епідемічну ситуацію;
  • Про   планування роботи з дітьми  під час зимових канікул .

 

До 24.12

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора